Portal_background_image

برگزاري جلسه ستاد مديريت بحران شهرداري اراك در آذر ماه

جلسه آذر ماه 1397 ستاد مدیریت بحران شهرداری اراک ، با حضور غیاثی مدیر کل مدیریت بحران استانداری مرکزی ، نصیری معاونت امور عمرانی فرمانداری شهرستان اراک ، مرادی سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اراک و جانشین شهردار در ستاد مدیریت بحران شهرداری تشکیل گردید .

در این جلسه که کمیته گاز و ناظر عالیه و دیگر اعضاء سازمان نظام مهندسی ساختمان نظام مهندسی و نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی ، شرکت گاز استان ، اتاق اصناف و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و پلیس نظارت بر اماکن، جمعیت هلال احمر و اورژانس و مدیران مناطق ششگانه و سازمان های تابعه شهرداری حضور داشتند در سالن جلسات شهرداری اراک برگزار گردید.

ابتدا مدیر کل مدیریت بحران استانداری ، ضمن تبریک به مهندس مرادی سرپرست معاونت خدمات شهری جهت انتصاب ایشان ، بر اهمیت برگزاری مستمر جلسات ستاد مدیریت بحران توسط شهرداری ها تأکید نمودند و اجرای طرح دوام آفتاب (دوام = د:داوطلب و:واکنش ا:اضطراری م:محله) را برای تمام آحاد جامعه مفید برشمرده ، تفاهم نامه پیش رو را گامی بزرگ در راستای انسجام درون و برون سازمانی و ارتقای فرهنگ پیشگیری و مقابله با بحران در میان شهروندان دانستند. ایشان در ادامه به برگزاری مانور سراسری زلزله و ایمنی هفتم آذرماه 1397 در سطح مدارس شهر اراک اشاره نمودند و حضور مدیران شهری را در چنین مراسمی ضروری دانستند. جناب آقای غیاثی در ادامه صحبت های خود به ضرورت همدلی و همراهی مدیران شهری با صاحبان اصناف در زمینه تأمین ایمنی اماکن تجاری تأکید نمودند.

 همچنین مقرر گردید موضوع بررسی ایمنی اماکن تجاری و پرتردد با محوریت فرمانداری شهرستان اراک و با حضور هیأت امناء بازار و مراکز تجاری و سایر ارگان های ذیربط ، پیگیری شود.

لازم به ذکر است ؛ هدف از تشکیل کمیته بحران مناطق (متشکل از شهردار محترم منطقه و معاونین اجرایی و فنی و شهرسازی و ...)، ارتباط مستمر و نظارت دقیق بر بافت شهری جهت انجام مطالعات و اتخاذ برنامه ریزی ها از یک سو و نظارت بر انجام آئین نامه های ایمنی در حوزه شهرداری از سوی دیگر می باشد.


دسته بندی

کارشناس اداره کل مدیریت بحران


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها