Portal_background_image

افتتاح سي و ششمين پايگاه اورژانس هوايي كشور در اراك

همزمان با ایام گرامیداشت هفته دولت صبح امروز چهارشنبه مورخ 97/6/7 پایگاه اورژانس هوایی استان مرکزی به عنوان سی و ششمین پایگاه اورژانس هوایی کشور در فرودگاه اراک با حضور آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه ، استاندار و معاونین ایشان و جمعی از مدیران مربوطه آغاز بکار کرد. قرار است بالگرد استان با استقرار در فرودگاه اراک بیماران را از سطح استان به مناطق درمانی مورد نظر منتقل نماید و تا دو هفته آینده بالگرد به مقر دائمی خود در بیمارستان امیرالمومینن منتقل خواهد شد .

در این مراسم دکتر طاهر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی به اقدامات و پیگیری های انجام شده جهت استقرار یک فروند بالگرد اورژانس هوایی و همچنین موتورآمبولانس ها یا موتورلانس ها اشاره کردند .

آیت اله دری نجف آبادی ضمن تشکر از اقدامات بعمل آمده به نیاز این استان جهت اینگونه امکانات اشاره نموده و توصیه های لازم در استفاده بهینه از این امکانات را داشتند .

آقای آقازاده استاندار مرکزی نیز ضمن اشاره به افتتاح هشتصد پروژه در هفته دولت در خصوص پیگیری های بعمل آمده در رابطه با استقرار پایگاه اورژانس هوایی با وجود صنایع خطرناک ، تصادفات جاده ای به نیاز فعالیت این واحد اشاره نمودند .

در پایان سایت اورژانس هوایی مورد بهره برداری قرار گرفت و یک فروند بالگرد مجهز به پنج تخت انتقال بیمار از سوی هوانیروز به استان مرکزی تعلق گرفته که قابلیت انتقال سه بیمار بدحال و دو بیمار نیازمند به اقدامات پزشکی را خواهد داشت.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس اداره کل مدیریت بحران


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها